Menu
Reklama

Imieninowe kartki flash
Ślubne smsy
Święta kościelne
Boże Narodzenie
Wielkanoc
Wszystkich Świętych
Religie świata
Islam
Buddyzm
Święta w Grudniu
Zarabianie na grach internetowych
Intercyza
Intercyza jest to umowa majątkowa, kóra może zostać zawarta przed zawarciem małżeństwa, lub w trakcie trwania małżeństwa. Jest to regulacja prawna, w której przyszli lub obecni małżonkowie decydują o podziale majątku. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na taki krok. Dzieje się tak przede wszystkim, gdy jedno z małżonków jesta bardziej zamożne.


Jeżeli intercyza została zawarta po ślubie, cały majątek zdobyty do dnia zawarcia umowy jest wspólny.Na mocy intercyzy małżonkowie mogą: rozszerzyć wspólność ustawową, ograniczyć wspólność ustawową, wyłączyć wspólność czyli ustanowić ustrój rozdzielności majątkowej. Intercyza musi być zawartw w formie aktu prawnego.

Wspólność rozszerzona to ustrój majątkowy obejmujący przedmioty lub prawa majątkowe, które należą do odrębnego majątku (np. nabyte przez małżonków przed wstąpieniem w związek małżeński lub przedmioty, które np. służą do zaspokojenia osobistych potrzeb małżonka).

Wspólność ograniczona zachodzi wówczas, kiedy z majątku wspólnego wyłączane są określone przedmioty lub prawa majątkowe ( np. wynagrodzenie za pracę, dochody z odrębnego majątku), ale nadal w tym ustroju majątkowym pozostają jakieś przedmioty w majątku wspólnym małżonków.

Koszty:

- taksa notarialna za zawarcie umowy w postaci aktu notarialnego do 400 zł +22% VAT
- 2 wpisy 10 zł +22% VAT
- podatek 38 zł
Gadżety na komórkę - Alcatel
Reklama
Copyrights & Design KATILA